Pláž Prodorica - najkrajšia piesková pláž v Chorvátsku
Logo
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

Pláž Prodorica - najkrajšia piesková pláž v Chorvátsku

Najkrajšia piesočnatá pláž v Chorvátsku - Pláž Prodorica

Piesocnata plaz v Chorvatsku - Plaz prodorica

Pláž prodorica bola asi 40 metrov od nášho ubytovania a musím uznať, že to bola podľa mňa najkrajšia pláž v okolí. Piesok bol krásne žltý a príjemne jemný. Vstup do mora na pláži Prodorica je pozvoľný a voda je krásne čistá a priezračná. Čistotu mora dokazujú aj kraby, ktorých tam bolo neúrekom. Deti mali z krabov zábavu, hľadali ich, chytali do vedier a púšťali ich naspäť do vody. V niektoré dni pofukoval na pláži príjemný vetrík a našej najmladšej som chránila ušká korunkovou čelenkou. 

Cestovanie s detmi ChorvatskoCestovanie s detmi po chorvatsku pieskove plaze pre deti

Príjemnú atmosféru na pláži dotvárala aj rieka, ktorá sa vlievala do mora. Okolie je zelené a svieže. Pláž sa nachádza akoby pod útesom, na ktorom rastú stromy, kríky a tráva. Ak nie ste ubytovaní v okolí, na útese sa dá aj zaparkovať. Neskôr tieto stromy spolu s útesom vrhajú na pláž tieň, čo je veľmi príjemné hlavne v poobedňajších horúčavách.

cestujem s detmi po chorvatsku pieskove plazenajkrajsie plaze pre deti

Koncom júna na tejto pláži nebolo skoro nikoho. Väčšinou sme mali pláž sami pre seba.V okolí pláže nie je žiadny bufet ani občerstvenie, ale pre nás to nebol žiadny problém, keďže sme bývali hneď pri pláži.

Pláž Prodorica je vhodná pre deti, plavcov aj na šnorchlovanie

Plytká voda a pozvoľný vstup do mora je vhodný pre malé deti. Naše deti sa na tejto pláži perfektne vybláznili a naša najmladšia mala na brehu napustený malý bazénik. Po pár metroch je voda po pás a dá sa v nej perfektne osviežiť a zaplávať si.

s detmi na plaz

Na svoje si prídu aj tí, čo radi šnorchlujú. Voda je priezračne čistá, na dno je vidieť aj v hlbokej vode a v časti, kde sa vlieva rieka do mora je mnoho kameňov a je tam možné zahliadnuť "divoký morský svet". Ak budete mať šťastie, uvidíte veľké aj malé rybky, kraby, rastliny, slimáky a iné morské živočíchy.

Pozrite si najkrajšie piesočnaté pláže v Chorvátsku, ktoré sa nachádzajú na Ninskej riviére.

Pieskové pláže v Chorvátsku - Pláž Duboka Draga

Pieskové pláže v Chorvátsku - Pláž Sabunike

Pieskové pláže v Chorvátsku - Pláž Plišé

Pieskové pláže v Chorvátsku - Pláž Kralijčina

Ak sa vám článok páčil budem rada ak ho zazdielate na facebooku alebo instagrame. 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi