Piesočnatá pláž v Chorvátsku - Pláž Duboka Draga na ostrove Vir
Logo
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

Piesočnatá pláž v Chorvátsku - Pláž Duboka Draga na ostrove Vir

Najkrajšie pláže v Chorvátsku - pláž Duboka Draga

Pláž Duboka Draga je mojou najobľúbenejšou plážou. Milujem prírodné pláže, ktoré majú nádych divočiny a sú viac menej nedotknuté komerčným turizmom. Táto pláž mi pripomínala jednu opustenú pláž na severnom Cypre, kde som sa ocitla úplne náhodou po niekoľko hodinovej jazde autom. Poľná cesta, dlhé piesočnaté pláže, žiadni turisti, plno chránených korytnačiek a šum mora. Duboka Draga je akoby sestrou tej pláže na Cypre.

Pláž na ostrove Vir Duboka Draga

Na pláž Duboka Draga sa dostanete len po poľnej cestičke, ktorá je ukrytá v kríkoch. Pláž sa nachádza na ostrove Vir a od nášho ubytovania v Nine to bolo asi 10 minút autom. 

Cesta na pláž Duboka Draga na ostrove Vir

Z Ninu na ostov Vir sa dostanete cez most, ktorý bol na moje prekvapenie veľmi krátky. V Trenčíne cez rieku Váh je určite dlhší most než tento most spájajúci pevninu s ostrovom Vir. Išli sme podľa navigácie (Čo o sa neskôr ukázalo ako rozumné riešenie. Môj švagor si chcel cestu skrátiť a zapadol na prudkej poľnej ceste.) Navigácia vás povedie na cestu, kde je zákaz vjazdu. Po pár minútach jazdy na tejto ceste je odbočka do prava na poľnú cestu. Odbočka je obklopená kríkmi a je ju aj ťažšie vidieť. Keď sme odbočili, začalo dobrodružstvo.

Kľukatou a nerovnou poľnou cestou sme sa pomaly približovali k pláži. Asi v polovičke cesty sme prišli na rázcestie. Jedna cesta sa javila ako skratka a tou druhou nás posielala navigácia. Na chvíľku sme zaváhali, či si cestu k pláži skrátiť, ale nakoniec sme sa rozhodli ísť podľa navigácie. Ukázalo sa, že to bolo dobré rozhodnutie.

Cesta nás doviedla na trávnatú plochu útesu, na ktorej sme zaparkovali. Všade naokolo bola krásna zeleň, vo vzduchu bolo cítiť more, ktorého vôňu roznášal príjemný vánok. V diaľke sa týčili ďalšie útesy zarastené kríkmi, kermi a stromami, čo vyvolávalo pocit krásnej divočiny.

Na pláž sme zišli pešo. Z útesu na pláž viedla strmšia cesta, ale zvládli sme to v pohode aj s troma malými deťmi (1r., 2r., 7r.). Pred nami sa rozprestierala nádherná piesková pláž.

najkrajsia plaz v chorvatsku duboka draga

Piesková pláž na ostrove Vir - Duboka draga

Piesok na pláži je jemný a príjemne sa po ňom kráča. Vstup do mora je pozvoľný, takže na svoje si prídu aj deti. Voda je príjemne osviežujúca aj koncom júna. More na tejto pláži je priezračne čisté a pár metrov od pláže sú krásne útesy, takže ak radi šnorchlujete, nezabudnite si zbaliť vašu výbavu.

Najkrajšia piesočnatá pláž na ostrove VIR

Poobede útes začne vrhať tieň na časť pláže, čo je veľmi príjemným útočiskom pred slnkom. Aj keď sme mali plážový stan, presunuli sme si ho do tieňa k útesu a dokonca v tej najväčšej horúčave tam bolo veľmi príjemne a najmladšia dcérka si tam dala obedňajší spánok. Ďalšie dve deti odpočívali pod plážovým stanom a zabávali sa kreatávnymi aktivitami pre deti. 

Na pláži si oddýchnete, deti sa zahrajú, prípadne prečítajú rozprávkové knižky a dospelí si zaplávajú alebo zašnorchlujú. Dokonca sa môžete vybrať na prechádzku po útese, z ktorého je krásny výhľad na more a okolité mestá.

Divoká piešocnatá pláž duboka draga

najkrajšie pláže v chorvatsku - plaz duboka draga

Plaža Duboka Draga Croatia

Ak vás táto pláž oslovila, určite si zbaľte dosť občerstvenia a vody, lebo široko ďaleko nie je žiadny bufet ani obchod. Nám pomáha v takýchto situáciách prenosná chladnička. Zmestí sa do nej všetko naše občerstvenie a udržuje ho chladné vrátane nápojov.

Vedeli ste, že najlepšia a najzdravšia verzia zdravého pitia v takýchto horúčavách je nápoj zo skla?

Pozrite si najkrajšie piesočnaté pláže v Chorvátsku, ktoré sa nachádzajú na Ninskej riviére.

Pieskové pláže v Chorvátsku - Pláž Kralijčina

Pieskové pláže v Chorvátsku - Pláž Sabunike

Pieskové pláže v Chorvátsku - Pláž Prodorica

Pieskové pláže v Chorvátsku - Pláž Pliše

Ak sa vám článok páčil budem rada ak ho zazdielate na facebooku alebo instagrame. 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi